Kúpiť eliptical – e-shop

Sprievodca výberom
elipticalov


Eliptical  >  Ako vybrať eliptical?

Ako vybrať eliptical?

Pri výbere elipticalu sa riaďte nasledujúcimi odporúčaniami.

  • vždy berte do úvahy, kto bude na elipticali cvičiť (výška, váha)
  • eliptical musí mať vyhovujúcu dĺžku kroku
  • pozerajte sa na masívnosť rámu a kvalitu prevedenia

Pri výbere rešpektujte doporučené hodnoty zaťaženia elipticalu a maximálnu výšku cvičiaceho.

Na výšku si dávajte veľký pozor. Najdôležitejším aspektom pre správne cvičenie na elipticalu je dĺžka kroku. Tá je daná priemerom zadného kolesa.

Eliptical s krátkym krokom nie je vhodný predovšetkým pre začiatočníkov, cvičenie veľmi rýchlo prestane baviť, pretože bude neprirodzené a nepríjemné.

Brzdný systém elipticalu

Väčšina elipticalov využíva magnetickú brzdu (podobne ako rotopedy). Výhodou je tichosť a pomerne dlhá životnosť. Drahšie elipticaly využívajú brzdu elektromagnetickú (indukčnú), ktorá je riadená počítačom. Výhodou je možnosť veľmi vysokej záťaže a vyššiu odolnosť. Preto sú tieto eliptikaly vhodné do profesionálnej prevádzky..

Ovládanie záťaže u elipticalov

Podľa ovládania rozlišujeme elipticaly s ručnou reguláciou záťaže a elektronicky riadené elipticaly. Elektronicky riadené dokážu automaticky meniť záťaž podľa profilu trate. Niektoré eliptikaly majú aj hrudný pás, ktorý meria a upravuje záťaž podľa srdcovej činnosti.

Ďalšie parametre elipticalov

  • šliapací stred - požadujte stred ložiskový na štvorhran
  • kĺbové spoje - opäť požadujte ložiská, vyhnite sa plastovým
  • príjemnou výhodou sú transportné kolieska
  • pýtajte sa na záruku a servis, rad predajcov vám eliptical dovezie a nainštaluje, zvlášť u drahších eliptikal s pripojením k PC a meraním tepovej frekvencie je to takmer nevyhnutné

Vyberte si eliptical v internetovom obchode

Zdieľajte článok


Odporúčame elipticaly

Novinky

Čo eliptical a chudnutie?

Eliptical je výborný trenažér na chudnutie, ale na tento účel sa musí používať aspoň 30 až 40 minút v správnej tréningovej zóne. Len tak bude telo vydávanú energiu čerpať z tukových zásob, a nie zo svalového tkaniva.

Eliptical do fitcentier a pre náročných užívateľov

Zariaďujete fitness centrum? Alebo si chcete zaobstarať luxusný posilňovací stroj domov, aby sa na neho mohla spoľahnúť celá rodina? Odporúčame vám eliptical vyššej cenovej kategórie - moderný stroj na posilnenie celého tela.

všetky novinky