Kúpiť eliptical – e-shop

Sprievodca výberom
elipticalov


Eliptical  >  Ako správne dýchať pri cvičení na elipticali?

Ako správne dýchať pri cvičení na elipticali?

Správne dýchanie je základ dobrého zdravia, a má sa na neho dbať aj pri aktivitách na trenažéroch. Dokáže podporiť funkciu vnútorných orgánov, zbaviť bolesti chrbta, zoštíhliť pas aj odbúrať stres.

Čím lepšie budete dýchať, tým viac dostanete do tela kyslíka, ktorý potrebujú svaly a mozgové bunky. Prvým krokom je uvedomiť si, že je najdôležitejšie zapájať brucho a dodržiavať rytmus.

Zmysel má hlboké brušné dýchanie

Ak sa pri dýchaní nadvihne viac hrudník, je to zle. Častejšie sa to stáva ženám. Skúste jednoduché cvičenie v ľahu s dlaňou na bruchu, ktorá kontroluje, ako sa brucho pri nádychu zdvíha, a pri výdychu zase klesá. Určite sa vám to podarí čoskoro natrénovať.

Platí: Záber - výdych, povolenie - nádych

Teóriu dýchania pri cvičení je ľahké pochopiť, horšie je to už s jej dodržiavaním. Platí, že vo chvíli, keď budete zaberať, ​​vydychujete, a keď svaly uvoľňujete, nadychujete sa. Hlavne dych nezadržujte, a pokiaľ to ešte inak nejde, dýchajte prirodzene. Pamätajte, že dostatočné, hlboké (aj hlasné) dýchanie znamená podstatne vyššiu výkonnosť!

Tiež dbajte na rozcvičenie pred tréningom a zaraďujte aj záverečný relax - oba procesy sú dôležité aj pre následnú regeneráciu svalov a celého tela.

Prečítajte si ďalšie tipy na cvičenie na elipticali (chudnutie, technika jazdy, výživa a pod.). Eliptical spája pohyby pri behu, jazde na bicykli a výstupe do schodov. Je to veľmi praktický trenažér.

Zdieľajte článok

Zveřejněno: 29. 3. 2016


Odporúčame elipticaly


Ďalšie novinky

Čo eliptical a chudnutie?

Eliptical je výborný trenažér na chudnutie, ale na tento účel sa musí používať aspoň 30 až 40 minút v správnej tréningovej zóne. Len tak bude telo vydávanú energiu čerpať z tukových zásob, a nie zo svalového tkaniva.

30. 6. 2016

Eliptical do fitcentier a pre náročných užívateľov

Zariaďujete fitness centrum? Alebo si chcete zaobstarať luxusný posilňovací stroj domov, aby sa na neho mohla spoľahnúť celá rodina? Odporúčame vám eliptical vyššej cenovej kategórie - moderný stroj na posilnenie celého tela.

29. 6. 2016

Eliptical, alebo bežecký pás?

Mám si kúpiť eliptical, alebo bežecký pás? Túto otázku si často kladieme pri vybavovaní domácej posilňovne. V tomto článku sa na ňu pokúsime odpovedať.

28. 5. 2016

Ako cvičiť na populárnom elipticali?

Eliptical je populárny fitness stroj, veľmi účinný domáci trenažér. V mnohých domácnostiach už nahradil rotopédy, a to predovšetkým vďaka rovnomernému zaťaženiu tela.

28. 4. 2016

všetky novinky